Spoření je asi jediná šance jak si vytvořit finanční rezervu do budoucna a tak mít jistotu, že se budete mít lépe. Existuje celá řada možností, jak můžete peníze ukládat, které se od sebe liší svou výhodností. Je tedy třeba řádně vybírat způsob spoření. Výnosy se totiž mohou lišit i o tisíce korun. Přinášíme vám malý přehled několika nejvýhodnějších způsobů, jak spořit a vydělat na tom.

Termínované vklady – je třeba dobře vybrat!

Termínované vklady patří mezi nejpopulárnější druhy spoření vůbec. Pokud o nich ale uvažujete, je třeba vybrat ten nejvyšší úrok u termínovaného vkladu, nabídky bank se v tomto ohledu hodně liší. Platí, že čím větší úrok, tím větší výnos. Důležité je vědět, že pokud uložíte peníze na termínový účet, nebudete je mít po celou dobu spoření k dispozici. Je tedy nutné si dobře rozmyslet, kolik peněz uložíte. Tento způsob spoření se vyplatí ve chvíli, kdy ukládáte více než 10 000 Kč. Platí také, že čím delší termín výplaty, tím více se částka navýší. V případě takovéhoto spoření je třeba si dát pozor na úročení. Existuje totiž jednoduché i složené úročení. Alternativou jsou spořící účty, ze kterých můžete peníze vybrat kdykoliv je budete potřebovat.

Spoření formou investice

Výhodným způsobem, kam uložit peníze, je investice. V tomto případě je nutné hodně dobře přemýšlet, aby se investice skutečně vyplatila. Oblíbené je spoření formou investice do nemovitosti. Populární je také spoření do zlata nebo jiných druhů drahých kovů. Ceny těchto komodit totiž neustále stoupají.

Spoření hlavně pro děti

Pokud máte děti, neměli byste na ně zapomínat. Pokud jim založíte spoření, dáte jim tak lepší šanci na vstup do dospělého života. Zajímavé je, že měsíčně můžete ukládat třeba jen malé částky. Pokud spoření založíte třeba hned po narození s termínem výplaty v den 18. narozenin, bude se jednat o slušnou částku, kterou vaše děti jistě rády přijmou.